Wiktor Dżem wpada na trop

Tajemnica furgonu pocztowego

Liczba odcinków - 3

Odcinki - nienumerowaneW 1974r. redakcja postanowiła przetestować sprawność szarych komórek czytelników publikacją 3 odcinków komiksów - zagadek kryminalnych. Chodziło o to, by czytelnik opierając się na swojej spostrzegawczości i umiejętności wyciągania wniosków odgadł kto jest winny przestępstwa. Każdy odcinek zawierał inną zagadkę. W zatytułowanej "Tajemnica furgonu pocztowego", trzeba było rozwikłać razem z tytułowym detektywem-amatorem tajemnicę napadu na przewożącego pieniądze pocztowca, w odcinku "Worek Ryżego Noela" wskazać zaś, gdzie przemytnicy ukryli kontrabandę. Dla tych, którzy nie mogli sobie poradzić z wyjaśnieniem sprawy, redakcja umieszczała w środku numeru rozwiązanie.
Autor komiksu nie został podany, ale jest to najprawdopodobniej francuski przedruk. Poniższy kadr pochodzi z komiksu wydrukowanego we francuskim magazynie komiksowym "Pif", pochodzącym mniej więcej z początku lat 80-tych. Jest to też zagadka kryminalna, prawdopodobnie tego samego autora.


Pif


Copyright (c) 2003 Dariusz Paluszkiewicz
Wszelkie materiały tekstowe zawarte na stronie są własnością autora. Publikowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora prawnie zabronione